Довідкова інформація

Історія водонагрівачів бере початок із давнього світу. Як тільки люди почали приймати водні процедури, і передовиками тут виступають давні єгиптяни. Вони почали замислюватися про комфорт та теплу воду для купання. Звісно, ​​їх «водонагрівачами» були прислужниці або раби, що носили підігріту воду.

Прогрес проник у цю частину нашого життя в 1760 році.Швейцарець Горацій де Соссюр, придумав сонячний нагрівач води. Ця споруда була коробкою з сосни напівдюймової товщини, яка зверху накривалася склом. Усередині коробки були дві маленькі ємності з водою. Сонячне світло проникало через скло. Підкладка чорного кольору поглинала сонячне світло і перетворювала його на тепло. Скло дозволяло променям сонця проникати всередину, не даючи теплу вийти з коробки. Тепло поступово акумулювалось у коробці, а вода при цьому нагрівалася. У 1891 році в США Кларенс Кемп запатентував сонячний водонагрівач Climax, який став першим сонячним водонагрівачем, виготовленим на продаж.

Суттєвий «стрибок» в історії водонагрівачів стався в 1894 році, коли німець Йоганн Вайант винайшов водонагрівач, де вода нагрівалася газовим полум'ям у закритому трубопроході. Надалі (1905 р) він удосконалив його, і першим запустив у виробництво водонагрівач, який кріпився до стіни, чим забезпечив економію простору у ванній кімнаті. З того часу газові колонки принципово не змінилися: як і раніше, вода біжить трубою, прокладеною спіраллю навколо камери згоряння.Удосконалювалася лише система безпеки

Поява електричних проточних водонагрівачів Наприкінці дев'ятнадцятого століття в розвинених країнах по всьому світу йшов розвиток електрифікації, чим сприяло появі на світ електроприладів. числа і тих, що нагрівають воду, вперше про них згадується 1880 року. На берлінській виставці 1889 Компанія Aeg презентувала перший безнапірний водонагрівач. Компанія й надалі удосконалювала та продавала нові моделі водонагрівачів. Ще одна німецька компанія Stiebel Eltron заснована у 1924 році на чолі з доктором Теодором Штибелем зробила істотний внесок у розвиток галузі. У 1949 році випустивши перший електричний водонагрівач проточного типу гідравлічним керуванням. З того часу електричні проточні водонагрівачі не зазнали значних змін. Поява та розвиток електричних накопичувальних водонагрівачів Поштовх до розвитку накопичувальних електричних водонагрівачів стався в 1930 році, коли компанія Watts Regulator Co застосувала перший клапан безпеки (за тиском та температурою, який відкривався і закривався автоматично. Клапан виключив можливість вибуху водонагрівача, у такий спосіб водонагрівач ставав безпечним. У 1936-39 роках компанія A. O. Smith (США) запатентувала та стандартизувала накопичувальні водонагрівачі (бойлери), де внутрішній бак складався із емальованого заліза. Друга світова війна, дуже сильно загальмувала розвиток галузі та Тільки 1954 року перша модель вийшла ринку й у стислі терміни завоювала широке коло споживачів.1971 року норвезька компанія вдосконалила бойлери тим, що почали використовувати внутрішній бак з нержавіючої сталі, використовуючи досвід своїх передових фахівців. в галузі зварювання нержавіючої сталі. У 1990-х років французька компанія розробила технологію із застосуванням «Сухого тену». Бойлери з самого початку були зручні у використанні, економічні та безпечні, значних змін вони не зазнали. Сьогодні при їх виробництві та експлуатації застосовуються передові технології. Вони оснащуються РК-дисплеями, електронні системи управління. синхронізовані з додатками в різних девайсах, експериментують і з їх формами випускаючи плоскі ергономічні бойлери. З місцем встановлення (настінний та підлоговий).