Довідкова інформація

Для чого у водонагрівачах встановлюється магнієвий анод?

що таке магнієвий анод

Елемент, під назвою "анод магнієвий", такий, що використовується для водонагрівачів, є надзвичайно важливою деталлю, що захищає бак від агресивної дії тих, що проходять у нім електрохімічних процесів під час нагрівання води. Далі детальніше розглянемо, що є магнієвим анодом для водонагрівача і для чого він потрібний.
Характеристики пристрою
Виглядає пристрій як стержень. Полягає він з металевої шпильки, на яку нанесений шар магнію. За допомогою різьблення на кінці анод магнієвий кріпиться до фланця ТЭНа що використовується для водонагрівачів. У такому положенні конструкція занурюється у бак пристрою. Залежно від розміру і ваги деталі, діаметр різьблення варіюється між М4 і М8. Діаметр же самого стержня досягає 14-25 мм при довжині нанесення магнію від 140 до 660 мм.
Для чого потрібний магнієвий анод
Головним чином деталь перешкоджає корозії металу, який використовується для виготовлення бака водонагрівача. Крім того, пристрій покликаний пом'якшувати ту, що утворюється на нагріваючому елементі (ТЭНе) накип, накопичення якого сприяє виходу нагрівача з ладу. Таким чином, магнієвий анод для водонагрівача запобігає руйнуванню електроприладу - ось, власне, для чого він потрібний.
Металевий бак, особливо в місці шва, спільно з погружным нагрівальним елементом у воді перетворюються на гальванічну пару. Виникає це з огляду на те, що водопровідна вода - дуже складна суміш, до складу якої входять солі, що осідають при нагріванні в металевих місткостях у вигляді накипу. Крім того, ТЭН і бак перетворюються на що взаємодіють анод-катод, перший з яких починає руйнуватися.
Саме тут і криється відповідь на питання: "Для чого потрібний магнієвий анод"?. Магній, як хімічний елемент, істотно активніше за залізо, а тому він швидше вступає у взаємодія з водою. З часом він руйнується, тому періодично, приблизно раз на рік, вимагається його міняти. Накип же ставати менш твердою, зважаючи на що вона набагато простіше зчищається при проведенні систематичних заходів по профілактиці водонагрівача. І на відміну від твердою, вона менше наростає на ТЭНе, обпадаючи часто із-за періодичного стискування-розширення металу.
Чи обов'язкова наявність анода в конструкції водонагрівача?
З'ясувавши, навіщо потрібний магнієвий анод, легко визначити і його необхідність в пристрої. Сучасні електричні водонагрівачі мають досить захищені від корозії баки покриті різноманітними матеріалами: нержавіючою сталлю, титаном, емалевим покриттям і іншими. На відміну від основної поверхні, захистити шов набагато складніше. З часом він може руйнуватися, цілісність конструкції буде порушена і з'явиться теча. Тому використання магнієвого анода для водонагрівачів є обов'язковим. Деякі баки виконуються за безшовною технологією і, здавалося б, половина функцій, визначальних, навіщо потрібний магнієвий анод, стає неактуальною. Але якщо не встановити його, то утворюваний твердий накип, що має низькі теплопровідні властивості, поступово покриє ТЭН. Це істотно збільшить час нагріву об'єму води. Тобто підвищить навантаження на нагрівальний елемент і прискорить його вихід з ладу.
Як часто треба міняти деталь?
Фахівці сходяться на думці, що заміна магнієвого анода у водонагрівачі повинна проводитися хоч би раз на рік. Це цілком зручно, оскільки приблизно з такою ж періодичністю необхідно робити профілактику самого пристрою, чистити від накипу і забруднення. Якщо при візуальному огляді деталі виявлено, що вона знаходиться в задовільному стані, то заміну можна перенести на пізніший термін. Головний чинник, що впливає на швидкість руйнування анода, - жорсткість води. Чим більше сольових домішок в рідині тим швидше шар магнію зруйнується і перестане виконувати свої захисні функції. Таким чином, магнієвий анод - незамінна деталь для водонагрівача що відповідає за довговічність його експлуатації. Своєчасна профілактика і регулярна заміна магнієвого анода у водонагрівачі, згідно з рекомендаціями виробника, забезпечить безперебійну роботу пристрою упродовж багатьох років. Крім того, при коректному обслуговуванні гарантія на хороші електроводонагрівачі може складати до 60 місяців, тому магнієвий анод для водонагрівачів - додаткова гарантія якісній і тривалій експлуатації.